Gecenin bombası: AKP Genel Merkezi kızgın

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresi adeta ablukaya alındı. Taksim Meydanı’na çıkmak isteyenlere karşı neredeyse her sokakta barikatlar oluşturan İstanbul Valiliği 42 bin polisle kentte adeta kuş uçurtmadı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Saraçhane’de yaptığı açıklamada Bakan Yerlikaya ile tekrar görüşüp görüşmediği sorusuna;

“İçişleri Bakanı’nın kişisel olarak iyi niyetli diyaloğa açık çabasını takdir etmekle birlikte İçişleri Bakanı’nın üzerindeki bir irade, uzlaşma ve bayramı bayram gibi kutlamak için müzakere ortamlarını ortadan kaldırıyor. Yoksa İçişleri Bakanı’nın kişisel gayreti tamam ama her konuda, her aşamada bir yerde tıkanılıyor. Bu vakitten sonra da İçişleri Bakanı ile yeni bir şey konuşmanın anlamı yok çünkü kendisi, ‘Maalesef kabul edilmedi, maalesef uygun görülmedi’ diye cevaplar veriyor” ifadelerini kullandı.

HEDEF YERLİKAYA

AKP MKYK Üyesi / Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı Özel’in konuya ilişkin açıklamasını sosyal medya hesabından paylaşarak, “Genelde AST ÜSTÜ yıpranmasın diye gayret eder. Yeri geldiğinde kendini siper eder.

ASTIN PR ve imajı için ÜST yıpratılıyorsa orada bir problem var demektir.” notunu düştü.

Ayvalı’nın bu sözleri, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı hedef aldığı şeklinde yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x