Kacır: Atatürk Havalimanı dünyanın en büyük teknoloji ve girişimcilik merkezi olacak

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, miting öncesi açıklamalarda bulundu. 

Bakan Kacır, “Bu mitingler Türk siyasetinin en önemli buluşma adresleri. Seçim dönemlerinin en önemli barometresi. Son bir kaç yıldır bizler mitingleri İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 28 Mayıs seçimleri öncesinde büyük İstanbul Mitigini burada gerçekleştirmişti. Bugün de Türkiye sathındaki en büyük bulaşma burada gerçekleşmiş olacak. Buradan İstanbullular Cumhurbaşkanımızla 31 Mart işaret fişeğini buradan takacaklar. İnanıyorum 31 Mart İstanbul’un gerçek belediyecilikle yeniden buluşmasının bir tarihi olacak.” ifadelerini kullandı.

 “DÜNYANIN EN BÜYÜK TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLİĞİ MERKEZİ OLACAK”

Bakan Kacır, “iki hafta Atatürk Havalimanı terminal binalarının geleceğiyle ilgili tanıtım toplantısı yaptık. Burası dünyanın en büyük teknoloji girişimciliği merkezi olacak. Bu projeyi inşallah İstanbul’a kazandıracağız. Eğer Murat Kurum başkanımız seçilirse o da buraya İBB başkanı olarak katkılar sunacak. Hep birlikte buranın özellikle gençlerimizin geleceği için milletimize kazandıracağız. Bizim derdimiz milletimizin geleceği, bizim derdimiz eser, proje, hizmet siyaseti. Milletimiz ne diyorsa baş tacı. En doğrusunu milletimiz biliyor diyoruz. Bu rahatlıkla da 31 Mart’a yürüyoruz.” diye konuştu.

“HIZLA İSTANBUL’UN DEPEREME HAZIRLANMASI LAZIM”

6 Şubat depremlerini hatırlatan Bakan Kacır, İstanbul başta olmak üzere tüm şehirlerde afete hazırlanılması gerektiğini vurguladı. 

Kacır, “Murat Kurum deyince aklımıza Giresun Dereli’deki sel felaketinde haftalar boyunca baretiyle çizmesiyle bizzat çalışmalara öncülük eden ve 1 yıl gibi kısa sürede orayı ayağa kaldıran birisini hatırlıyoruz. Kastamonu Bozkurt’ta aynı şekilde yaşanan sel felaketinde sanayi siteleri ve meskenleriyle o bölgeleri yeniden ayağa kaldıran. Antalya’da yaşanan yangın felaketlerinden sonra. 6 Şubat depremlerinden sonra. Murat bey iş yapmayı bilen bir insan. Hızlı çalışmayı, ekibini harekete geçirmeyi, bir işin hızla yükselmesi için, gerekli tüm koşulları ortaya çıkarmış tecrübe etmiş bir insan. Bize İstanbul’da böyle bir başkan lazım. 650 bin konutu İstanbul’un hızla inşa etmesi lazım.  Biz deprem bölgesinde her hafta anahtar dağıtılıyoruz. Bir yıl ince konutlar hazırlanamaz diyordu. Bu hızla devam edeceğiz. İstanbul gibi bir şehrin imkanları çok büyük. Siz iş yapmak isteyin, İş bilenen kılıç kuşananın. İstanbul’un bu dönüşümüne öncülük edebilecek bir belediye başkanı olacak.” diye konuştu.

“İSTANBUL DURAKSAMAYI KALDIRIBİLECEK BİR ŞEHİR DEĞİL”

Bakan Kacır, Aynı zamanda bir ulaşım sorunu var İstanbul’da. Giderek daha işin içinden çıkılmaz hale geliyor. İstanbul duraksamayı kaldırabilecek bir şehir değil. İstanbul’da projelerin hızlanarak devam etmesi gerekiyor. Onların ‘yaptık’ dediği metroları geçmiş dönemde AK Parti belediyeciliği yapmış. Önümüzdeki dönemin iki önemli hedefi ‘İstanbul’da kentsel dönüşüm ve afete hazırlık, aynı zamanda ulaşım yatırımlarının hızlanması” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x